את רוצה להתחיל להתאמן, והגעת למסקנה שהכי טוב זה לעשות את זה עם מאמן כושר אישי. אבל איפה מוצאים אחד כזה? ואיך יודעים האם הוא טוב?
אם פשוט תיכנסי לגוגל ותכתבי "אימון כושר אישי באילת", את תראי כל מני מאמנות ומאמנים.
כולם מציגים את עצמם כמקצועיים ומנוסים. לכולם אכפת מהמתאמנים שלהם, כולם יביאו אותך להישגים, ונדמה שכל המאמנים מציגים את עצמם בתור מתאמנים שעושים הכל נכון. אבל עד שלא תתאמני איתם, לא באמת תוכלי לדעת מי מהם באמת מתאים לך.

בתור מאמנת כושר, חשוב לי תמיד להמשיך ללמוד. אני מתאמנת אצל מאמנות ומאמנים אחרים, עושה השתלמויות והסמכות, ומאמנים מתחילים גם מתייעצים איתי בנושאים שונים.
פגשתי מאמנים מכל הרמות, הגדלים והמגדרים, וראיתי הרבה התנהגויות ומאפיינים שונים.
כמו בכל מקצוע, יש מאמנים טובים ויש מאמנים פחות טובים.
כדי שתוכלי להתאמן עם הטובים ולהתרחק מהגרועים, כתבתי לך פוסט שיעזור לך לסנן מאמנים שלא מתאימים לך. אם התאמנת עם מאמן כלשהו וראית אצלו את ההתנהגויות האלה, אולי כדאי לחשוב פעמיים.
ובמילים אחרות: 5 "טיפוסים" שכדאי להתרחק מהם כשאת מחפשת מאמן או מאמנת אישית באילת (או בכל מקום אחר).

 

הגרידי 🤑

מדובר במאמן שמנסה "לתקתק" אימונים כדי שיוכל להכניס כמה שיותר ביום.
המאמן הגרידי מסתכל עליך ורואה שטר כסף שיודע גם להרים משקולות. קבעתם שאימון יארך שעה? נעשה פחות כי מ"מילא את כבר עייפה". יש לו יותר מדי מתאמנים או עיסוקים, ופחות מידי זמן להקדיש לכל אחד ואחת, הוא גם בדרך כלל בקושי עונה לשאלות שיש לך במהלך השבוע.
בעיניי, מאמן אישי זה לא רק השעתיים בשבוע, זה גם מישהו שאפשר להתייעץ איתו ולשאול אותו שאלות.

 

הסטטי 😐

המאמן הסטטי הוא כמו מוכר בחנות נעליים שמזמין רק מידה 38, וכל מתאמנת שמגיעה "זוכה" לנעול את הנעל הזאת, גם אם היא במידה 40 והנעל בחיים לא תתאים לה.
מדובר במאמן שלא מתעניין בך, לא שואל שאלות מכוונות ולא עושה התאמות. הוא בנה תוכנית אימון אחת או שתיים ונותן לכל מתאמנת שבאה את התוכנית הזאת, בלי קשר למה שהמתאמנת רוצה או צריכה.
ההתנהלות הזו יכולה לפעמים לאותת שהמאמן הוא חסר ניסיון ואין לו את היכולת להבין אותך כשאת עומדת מולו.
לאמן אותך מבלי לשאול את כל השאלות המקצועיות, מבלי להבין מה המטרה שלך באימונים, מה סרגל המאמצים שמתאים לך — זה זלזול בך ובמקצוע.

 

האייפוניסט 🤳

לרוב מאמן צעיר בגיל, ששוכח שהוא אמור לעזור לך ולהדריך אותך, ובמקום זה מתעסק בלדבר בטלפון, להצטלם לטיקטוק או להיות בווצאפ.
אם את מרגישה שהמאמן מתרכז בעצמו יותר מאשר בך, כנראה שזה באמת ככה. כבר החלטת שאת רוצה להתאמן, שילמת כסף, התלבשת, השקעת. מגיע לך יותר.

 

זה שלא עומד בזמנים ⏰

מאמן שקובעים איתו ב-12:00 אבל הוא מגיע ב20 דק' איחור, או שמודיע לך חצי שעה לפני האימון שהוא לא יכול להגיע בשעה שקבעתם. אני כמובן לא מדברת על משהו חד-פעמי או שקורה פעם ב…, כולנו בני אדם. אבל אם את מרגישה שזה משהו שקורה שוב ושוב, בעיניי זה מעיד על חוסר כבוד ועל בעיה בארגון ובסדר. הזמן שלך חשוב לא פחות משלו.

 

האגרסיבי מדי 😤

מאמן שדוחף אותך לאימונים חזקים מדי שיכולים להוביל חלילה לפציעה.

זה נורמלי להרגיש את האימון יום אחרי שהתאמנת. במיוחד אם רק עכשיו התחלת להתאמן, זה בסדר אם תרגישי עייפות קלה או שהשרירים שלך קצת תפוסים.

אבל אם את כבר נכנסת לשגרה של אימונים ואת מרגישה שקשה לך לבצע פעולות יום יומית בגלל שכואב לך מהאימון, זה כנראה אומר שהמאמן לא מספיק מודע אלייך באימון. המאמן שלך צריך לדעת להתאים לך את העומס באימון בהתאם ליכולות שלך ולרצון שלך לנסות עוד תרגילים.
במידה ואת מרגישה לאורך זמן אי יכולת לבצע פעולות יום יומיות כי כואב לך בהגזמה זה כנראה אומר שהמאמן לא היה מספיק מודע אליך באימון. חלק רחב מתפקידנו באימונים הוא לדעת להתאים לך את העומס הרצוי כתלות בלמידה של היכולות שלך,
נכון שזה יכול לקחת זמן, אבל חשוב שהמאמן יבין באמצעותך מה טוב לך ומה מתאים לך. צריכים להיות לו מספיק כלים כדי לקבל ממך מידע, גם באימונים הראשונים. אם הכאבים הופכים להיות דבר שבשגרה והמאמן ממשיך בשלו מבלי להיות קשוב לך — זה זה צריך להדליק לך נורה אדומה.

 

לסיכום

אני מייעצת לך — אל תתפשרי על המאמן או המאמנת אצלם את מתאמנת. זה הגוף שלך, זו הבריאות שלך, זה האושר שלך.
תבחרי במאמן או מאמנת שאכפת להם ממך, שרואים אותך, ושיש להם זמן בשבילך. בהצלחה! ❤️